
| Parameter | Value |
|---|---|
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Temperature Coefficient | 20 ppm/°C |
| Reference Type | Series Precision References |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Output Voltage | 10 V |
| Initial Accuracy | 0.1 % |
| Shunt Current | 40 mA |
| Min Input Voltage | 10.9 V |
| Max Input Voltage | 20 V |
| Max Supply Current | 360 µA |
| Output Type | Fixed |
Stock: 50
Distributors
pcbx
Unit Price$3.69133
Ext.Price$3.69133
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.69133 | $3.69133 |
| 10 | $2.82815 | $28.28150 |
| 25 | $2.64977 | $66.24425 |
| 50 | $2.48262 | $124.13100 |
| 100 | $2.37558 | $237.55800 |
| 300 | $2.28322 | $684.96600 |
| 500 | $2.19445 | $1097.22500 |
| 1000 | $2.13838 | $2138.38000 |
